Сало

Перед засолюванням треба підготувати сало — порізати його на шматочки 10-15 см завдовжки і 4-6 товщиною. Далі потрібні сухі спеції, для засолювання сала можна використовувати будь-які звичні приправи: чорний перець, червоний перець, хмелі-сунелі, часник, сухий кріп, лавровий лист, майоран, кардамон, кмин і багато інших. Сало натирається сіллю, а зверху спеціями, досить щільно. Посуд, в якій сало буде солитись, також обробляється спеціями. Далі сало накривається кришкою і забирається в холодильник на 3-4 дні. Коли підійде до кінця — зніміть пробу.

Рецепт 2 — Простий
Засолити сало цим способом зможе навіть дитина. Більше цей рецепт підходить для засолювання чисто білого сала без прошарку на тривалий термін, але і сало з прошарком вийде смачним. Для цього сало рясно натирається сіллю, укладається в банку або контейнер і відправляється в холодильник. Дуже скоро сало буде готово. Шматочок треба буде просто почистити і обтерти від солі. Таке сало сподобається тим, хто цінує чистий смак продукту.


Рецепт 3 — В сольовому розчині
Цей рецепт схожий на перший, але є суттєва відмінність, в даному випадку сало солиться не сухим способом, а в розсолі. Пласти сала пересипаються улюбленими спеціями, чорним перцем і лавровим листом обов'язково. Літр або трохи більше води (в залежності від кількості сала і об'єму посуду, де воно буде солитись) потрібно довести до кипіння, розчинити в ній склянку солі. Сало заливають гарячим розсолом, коли він охолоне — забирається в холодильник. Засолювання триває 3-4 дні, після сало вважається готовим. Сало можна дістати з розсолу або зберігати його прямо в ньому.